Аквариум црн RS-800EL – 123l

9150 ден

 

Фабрички слатководен аквариум 123L, со вградено осветлување LED-10W и вграден филтер.

Димензии ( l/w/h ) : 80/36/59 cm.

Го има во црна боја.

нема на залиха

Нема на залиха

Со својот атрактивен дизајн, функционалност и висок квалитет, аквариумот RS-800EL е совршен избор за дом или канцеларија. Изработен е од висококвалитетно стакло кое е многу издржливо и транспарентно. Неговите заоблени рабови му даваат елегантен изглед и придонесуваат за подобра видливост на неговите патници. Опремен е со врвен филтер кој обезбедува и филтрирање и аерација на водата. Има вграден водоотпорен систем со LED осветлување, кој има висока ефикасност на осветлување. Има безбеден водоотпорен прекинувач за светло. Инсталирањето е брзо, а одржувањето е лесно. Моделот може да се користи само за слатководни риби.
Декорациите не се вклучени.

Спецификации:

Шифра на аквариум: RS800EL
Тип на аквариум: слатководен
Волумен во литри: 123l
Димензии ( l/w/h ) : 80/36/59 sm.
Филтер: Горен филтер систем
Грејач: нема
Осветлување: 1x8W LED
Боја: црна, бела

Нема на залиха