Бисквити МИНИ за куче Млеко

80 ден380 ден

Изработени по стар занаетчиски рецепт во Италија со едноставни состојки кои се користат и за човечка употреба, без додавање на бои и конзерванси, за секојдневно задоволство на Вашето куче.

Крцкавата цврстина на BOOBY® му помага на вашето куче да ги исчисти и зајакне забите. Триците содржани во BOOBY® го олеснуваат варењето на храната.

Clear
SKU: Не е достапно Категории ,

СОСТАВ: Пченично брашно тип „0“, интегрално пченично брашно, јајца, животински масла и масти (рафинирано чисто свинско масно), горчливо какао 4%, гликозен сируп.
Средства за подигање: динатриум дифосфат, натриум киселина карбонат, скроб.
Адитиви: сензорни органолептички ароматични адитиви 100 mg / kg: вкус на чоколадо, вкус на ванила, ванилин.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ: Влага 9,20%, сурови протеини 11,10%, сурови масла и масти 4,00%, сурови влакна 1,30%, суров пепел 1,28%, калциум 291 mg Ca/kg, фосфор 2000 mg/kg/kg, натриум

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Препорачливо е секогаш да му оставите на кучето на располагање сад со свежа вода.
Да се ​​чува на ладно и суво место. Откако ќе се отвори пакувањето, по можност да се консумира во рок од 3 месеци.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: до 4 бисквити на секои 10 kg од тежината на кучето.

Пакување

кеса 200гр, кеса 1кг

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бисквити МИНИ за куче Млеко”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Clear