Бисквити за куче Мисирка

130 ден290 ден

Изработени по стар занаетчиски рецепт во Италија со едноставни состојки кои се користат и за човечка употреба, без додавање на бои и конзерванси, за секојдневно задоволство на Вашето куче.

Крцкавата цврстина на BOOBY® му помага на вашето куче да ги исчисти и зајакне забите. Триците содржани во BOOBY® го олеснуваат варењето на храната.

Clear
SKU: Не е достапно Категории ,

СОСТАВ : Пченично брашно од типот „0“, интегрално брашно, јајца, животински масла и масти , мисирка 3%, гликозен сируп.
Средства за подигање: динатриум дифосфат, натриум киселина карбонат, скроб.
Адитиви: Сензорни органолептички ароматични адитиви 100 mg / kg: вкус на мисирка.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ : Влажност 8,80%, сурови протеини 11,20%, сурови масла и масти 4,20%, сурови влакна 1,60%, суров пепел 1,03%, калциум 258 mg / kg, фосфор 1500 mg / 17 кг натриум,

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Препорачливо е секогаш да му оставите сад со свежа вода на располагање на кучето.
Да се чува на ладно и суво место. Откако ќе се отвори пакувањето, по можност да се консумира во рок од 3 месеци.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: до 4 бисквити на секои 10 kg од тежината на кучето.

Пакување

кутија 400гр, кеса 400гр, кеса 1кг

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бисквити за куче Мисирка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

130 ден290 ден
Clear