Gusto Adult 20kg – Храна за мачки

2520 ден

Сува и вкусна храна за мачки со зеленчук, лосос и туна како извор на протеини. Рибиното масло содржи Омега 3 масни киселини кои го одржуваат здравјето на циркулаторниот систем и придонесува за здрава кожа.

Состав: Пченка, протеин од животниско потекло, пченица, риба (лосос 3%, туна 3%) масти од говедско и свинско месо, глутен од пченка, ориз, протеин од компир, рибино малсо 0.5%, грашок 4%, натриум фосфат, калциум фосфат, калиум фосфат, квасец, сушени моркови 4%, производи од јајца, сончогледово масло, куркума, невен, анасон.

Аналитички состав: Сурови протеини 32%, масла и масти 11%, сурови влакна 2%, сурова пепел 8.2%, калциум 1.6%, фосфор 0.95%, магнезиум 0.1%.

Пакување од 20 килограми.