Gusto Adult 20kg – Храна за мачки

2520 ден

Сува и вкусна храна за мачки со говедско и пилешко месо како извор на протеини и зеленчук.

Состав: протеини од животниско потекло 33% (од кои говедско месо 18%, пилешко месо 5%), пченица, масти од говедско и свинско месо, глутен од пченка, ориз, протеин од компир, рибино малсо 0.5%, грашок 4%, сушени моркови 4%, содиум хлорид, постасиум хлорид, пивски квасец, производи од јајца, сончогледово масло, куркума, невен, анасон.

Аналитички состав: Сурови протеини 32%, масла и масти 11%, сурови влакна 2%, сурова пепел 7.9%, калциум 1.5%, фосфор 0.95%, магнезиум 0.1%.

Пакување од 20 килограми.