Аквариум RS-500EL – 70L

5200 ден

Фабрички слатководен аквариум 70L, со вградено осветлување LED-5W и вграден филтер.

Димензии ( l/w/h ) : 50,5 x 30,5 x 49 cm.

Достапен во две бои, црна и бела.

нема на залиха
Clear
SKU: Не е достапно Категории ,

Компактен и лесен за чистење и одржување, фабричкиот аквариум RS 500EL совршено би се вклопил во секоја просторија. Неговите заоблени рабови му даваат елегантен изглед и придонесуваат за подобра видливост. Неговиот капак е опремен со механизам на отворање практичен за употреба кој овозможува лесен пристап за сервисирање, како и вградено LED осветлување од 5W. Има копче за непречено прилагодување на светлото. Моделот може да се користи само за слатководни риби.
Декорациите не се вклучени.

Спецификации:

Шифра на аквариум: RS500EL
Тип на аквариум: слатководен
Волумен во литри: 55l
Димензии ( l/w/h ) : 50/30/49 sm.
Грејач: нема
Филтер: Горен филтер систем
Осветлување: 1x5W LED
Боја: црна, бела

Боја

Црна, Бела

Clear