Бисквити за куче Овошје

130 ден290 ден

Изработени по стар занаетчиски рецепт во Италија со едноставни состојки кои се користат и за човечка употреба, без додавање на бои и конзерванси, за секојдневно задоволство на Вашето куче.

Крцкавата цврстина на BOOBY® му помага на вашето куче да ги исчисти и зајакне забите. Триците содржани во BOOBY® го олеснуваат варењето на храната.

Clear
SKU: Не е достапно Категории ,

СОСТАВ: тип „0“ пченично брашно, интегрално пченично брашно, јајца, животински масла и масти, шеќери.
Средства за подигање: динатриум дифосфат, натриум киселина карбонат, скроб. Адитиви: сензорни органолептички ароматични адитиви 100 mg / kg: вкус на ванила, ванилин.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ : Влага 8,40%, сурови протеини 10,70%, сурови масла и масти 3,40%, сурови влакна 2,20%, суров пепел 0,84%, калциум 212 мг/кг, фосфор 1500 мг/кг/кг, натриум 1500 мг/кг/кг.

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Препорачливо е секогаш да му оставите сад со свежа вода на располагање на кучето.
Да се чува на ладно и суво место. Откако ќе се отвори пакувањето, по можност да се консумира во рок од 3 месеци.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: до 4 бисквити на секои 10 kg од тежината на кучето.

Пакување

кутија 400гр, кеса 400гр, кеса 1кг

130 ден290 ден
Clear