Конзерва за маче пилешка 415gr King

40 ден

Кинг – влажна храна за возрасни мачки. Пилешка конзерва, во пакување од 415гр.

Комплетна храна за мачки.

Аналитички состав: сурови протеини 7,0%, масти 4,5%, суров пепел 2,5%, сурови влакна 0,3%, вода 81,0%.

Додатоци во исхраната / kg: витамин Д3 250 I.E., витамин Е 100 mg, Cu 1 mg, биотин 20 µg, таурин 445 mg. Без вештачки бои и конзерванси. Не содржи ГМО.

Живина и црн дроб – Состав: Месо и животински нуспроизводи (живина мин. 5%, црн дроб мин. 5%), минерали, инулин (0,1%). Телешко – Состав: Месо и месни нуспроизводи (телешко мин. 5%), житарки, минерали

Лосос и пастрмка – Состав: Месо и животински нуспроизводи, риба и нуспроизводи од риба (лосос мин. 5%, пастрмка мин. 5%), минерали, инулин (0,1%)

Упатство за употреба и чување: возрасна мачка (тежи приближно 4 кг) – 1 (400 g) конзерва дневно.

Чувајте го и послужете го производот на собна температура. По отворањето, чувајте го производот во фрижидер.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Конзерва за маче пилешка 415gr King”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *