Бисквити МИНИ за куче Вегетабл

80 ден380 ден

Изработени по стар занаетчиски рецепт во Италија со едноставни состојки кои се користат и за човечка употреба, без додавање на бои и конзерванси, за секојдневно задоволство на Вашето куче.

Крцкавата цврстина на BOOBY® му помага на вашето куче да ги исчисти и зајакне забите. Триците содржани во BOOBY® го олеснуваат варењето на храната.

Clear
SKU: Не е достапно Категории ,

СОСТАВ: Пченично брашно од типот „0“, интегрално брашно, јајца, зеленчук 4% (домат, спанаќ, црвена репка), животински масла и масти, шеќери.

Средства за подигање: динатриум дифосфат, натриум киселина карбонат, скроб.
Адитиви: сензорни органолептички ароматични адитиви 100 mg / kg: вкус на ванила, ванилин.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ : Влага 8,20% сурови протеини 11,10%, сурови масла и масти 4,00%, сурови влакна 1,50%, суров пепел 1,11%, калциум: 421 mg / kg, фосфор: 2000 mg / kg 2, натриум

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Препорачливо е секогаш да му оставите сад со свежа вода на располагање на кучето.
Да се чува на ладно и суво место. Откако ќе се отвори пакувањето, по можност да се консумира во рок од 3 месеци.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: до 4 бисквити на секои 10 kg од тежината на кучето.

Пакување

кутија 400гр, кеса 200гр, кеса 1кг

Clear