Бисквити МИНИ за куче Шунка

80 ден380 ден

Изработени по стар занаетчиски рецепт во Италија со едноставни состојки кои се користат и за човечка употреба, без додавање на бои и конзерванси, за секојдневно задоволство на Вашето куче.

Крцкавата цврстина на BOOBY® му помага на вашето куче да ги исчисти и зајакне забите. Триците содржани во BOOBY® го олеснуваат варењето на храната.

Clear
SKU: Не е достапно Категории ,

СОСТАВ : Тип „0“ пченично брашно, интегрално брашно, јајца, 3% мелена свинска шунка, Дехидриран зеленчук (Домат, Црвена блитва), Животински масла и масти (рафинирано чисто свинско маст), Глукозен сируп.
Средства за подигање: динатриум дифосфат, натриум киселина карбонат, скроб.
Адитиви: Сетилни органолептички ароматични адитиви 100mg/kg: вкус на шунка.

АНАЛИТИЧКИ КОМПОНЕНТИ : Влага 8,30%, сурови протеини 11,50%, сурови масла и масти 4,60%, сурови влакна 1,50%, суров пепел 1,25% калциум 321 mg/kg, фосфор 1600 mg/kg/kg, натриум.

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА: Препорачливо е секогаш да му оставите сад со свежа вода на располагање на кучето.
Да се чува на ладно и суво место. Откако ќе се отвори пакувањето, по можност да се консумира во рок од 3 месеци.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: до 4 бисквити на секои 10 kg од тежината на кучето.

Пакување

кутија 400гр, кеса 200гр, кеса 1кг

Clear